Rozmiar materaca

Jaki będzie właściwy rozmiar materaca dla noworodka?

Oczywiście rozmiar materaca musi być zgodny z rozmiarem posiadanego przez nas łóżeczka. Jeśli jednocześnie kupujemy i łóżeczko i materac, sprawa jest prosta. Większość materacy jest dostosowana rozmiarem do dostępnych na rynku łóżeczek.

Niestandardowy rozmiar materaca

Jeżeli mamy łóżeczko niestandardowe czy na przykład kołyskę, szukamy producenta, który wykona dla nas materac na miarę. Powinien być ściśle dopasowany do stelaża, tak, aby włożony nie przesuwał się ani w żaden sposób nie wybrzuszał. Dotyczy to zarówno materacy dziecięcych, jak i sypialnianych.

W przypadku materacy dla dzieci starszych bierzemy pod uwagę wzrost i wagę dziecka oraz czas, po upływie którego planujemy przearanżowanie pokoju dziecięcego. Jeżeli chcemy, aby nasz dzisiejszy przedszkolak spał na tym samym materacu do osiągnięcia wieku 10 lat, musimy wziąć pod uwagę fakt, że za 6 lat nasze dziecko będzie zdecydowanie większe niż dziś i kupić materac niejako na wyrost. Dobrze wtedy zainwestować w jakość, bo nie każdy producent przykłada należytą wagę do jakości i trwałości swoich wyrobów.

Rozmiar materaca do sypialni

Rozmiar materaca sypialnianego wyznaczają nasze upodobania i wielkość sypialni. Do łóżka małżeńskiego możecie kupić jeden wspólny materac lub dwa oddzielne, które lepiej się sprawdzą przy dużej różnicy wagi u małżonków lub różnych upodobaniach odnośnie twardości materaca.

do góry